Вівторок, 16.10.2018, 01:59
Вітаю Вас Гість

Конституція України 

Стаття 1. Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава. 
Що означає «суверенна і незалежна держава»? 
Суверенність і незалежність нашої держави означає,що її влада є верховною повною й неподільною у відносинах,які здійснюються в межах її кордонів, а також незалежність та рівноправність України взаємовідносинах з іншими державами. Все це забезпечує повноту державної влади на території країни,а також її незалежність від інших держав у міжнародних відносинах. 

Стаття 2. Суверенітет України поширюється на всю її територію. 
Україна є унітарною державою. 
Територія України в межах існуючого кордону є цілісною недоторканною. 
Що таке унітарна держава? 
Унітарна держава — це єдина цілісна держава, територія якої поділяється на адміністративно-територіальні одиниці, що не мають статусу державних утворень і не володіють суверенними правами. 

Стаття 3. Людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. 
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. 
Людина для держави чи держава для людини? 
Людина, її здоров’я, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються найвищою суспільною цінністю. Саме права і свободи людини та рівень їх реальності визначають основний зміст і спрямований нашої держави. Саме в цьому, першому, розділі Конституції закріплюється принцип відповідальності держави за свою діяльність перед людиною. 
Ця обставина підтверджує серйозність проголошеного курсу на побудову правової держави. 

Стаття 4. В Україні існує єдине громадянство. Підстави набуття і припинення громадянства України визначаються законом. 
Який принцип громадянства України? 
Стаття встановлює принцип єдиного українського громадянства,що означає для громадянина України недопустимість одночасно мати ще й громадянство іншої держави. Конкретні підстави й процедури набуття і припинення громадянства України регламентуються Законом «Про громадянство України»1991р. 

Стаття 6. Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову.
Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. 
Принцип поділу влади? 
Реалізація цього принципу в практичній діяльності цього принципу в практичній діяльності державного механізму покликана запобігти концентрації всієї влади в руках однієї особи чи одного органу, що, як показує історичний досвід,призводить до свавілля у здійснені керівництва державою і суспільством. 
Необхідна перед реального втілення цього принципу в практику організації й діяльності державного апарату є створення системи взаємних стримань і противаг між органами, які належать до різних гілок влади. 
Інакше кажучи, з метою запобігання ситуації, за якої одна з гілок влади набуває певних переваг над іншими,необхідна чітка визначеність їх компетенції й наявність реальних можливостей протистояти спробам інших гілок влади здійснювати непритаманні їм функції. 

Стаття 18. Зовнішньополітична діяльність України спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки шляхом підтримання мирного і взаємовигідного співробітництва з членами міжнародного співтовариства за загальновизнаними принципами і нормами міжнародного права. 
Національна безпека? 
Національна безпека – це стан захищеності життєво важливих інтересів особи,держави й суспільства від існуючих та потенційно можливих внутрішніх і зовнішніх загроз у всіх сферах суспільних відносин. З метою забезпечення постійного підвищення рівня захищеності вказаних інтересів Конституція закріплює вихідні положення щодо захисту суверенітету територіальної цілісності, економічної та інформаційної безпеки України.
Форма входу
Корисні посилання
Національна дитяча гаряча лініяНаціональна гарча лінія
Календар
«  Жовтень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Жахливо
5. Погано
Всего ответов: 155
Друзі сайту
Статистика

Онлайн усього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0